על האתר

Middle_east"מגזין המזרח הקרוב" הוקם במטרה להעשיר את השיח בישראל בנושאי המזרח התיכון ולאפשר לקוראים בארץ ובעולם להתעדכן בסוגיות הקשורות לאיזור זה מזווית קצת שונה. מאורעות האביב הערבי חשפו לעיני כל את המורכבות האדירה של האזור ושל המדינות השונות. הבנת הפוליטיקה הישנה אינה מספיקה עוד כדי להסביר את התופעות החברתיות השונות שמעצבות את פני האזור ויש צורך גובר בהבנה עמוקה יותר של סוגיות חברתיות ותרבותיות מגוונות. סוגיות אלו הן שייקבעו כיצד ייראו פניהן של המדינות השונות בעידן החדש.

הרעיון לאתר נולד מתוך הצורך לאפשר לגולשים להרחיב את אופקיהם בכל הקשור למזרח התיכון, שישראל שוכנת בלבו, אך לעיתים נדמה כי תושביה חיים בניתוק מוחלט ממנו. "מגזין המזרח הקרוב" יגיש לקוראיו תכנים מגוונים מהאזור בנושאי פוליטיקה, דת, כלכלה, תרבות, ביטחון ודיפלומטיה בצורה נגישה ומהנה, תוך שמירה על סטנדרטים גבוהים של כתיבה וניתוח. המגזין מארח כותבים ממגוון רחב של מוסדות מחקר ולימוד, ומתחומי עיסוק שונים.

ארז שטרים, מקים ומנהל האתר, הוא חוקר של סוגיות פוליטיות וביטחוניות במזרח התיכון ובעל תואר שני ביחסים בין לאומיים. בעבר שימש כעוזר מחקר במכון למחקרי ביטחון לאומי וכחוקר במחלקה למחקרים אסטרטגים בחברת Terrogence.

האתר אינו מייצג אג'נדה פוליטית כלשהי וכל דעה המובעת בו משקפת את דעותיו של הכותב בלבד.

 

Header photo by: AwayWeGo210, Flickr. The photo was modified. License: CC BY 2.0